Hair Fit İstanbul'a Hoş Geldiniz.

  • Türkçe
  • İspanyolca
  • İngilizce

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi- 09:00 - 17:00
  İletişim : +90(538)214 68 86 - +1(352)300-2292

Saç Prp

Prp Saç Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Prp ile Saç Tedavisi Nedir?

PRP, Platelet Rich Plasma yani pıhtı hücrelerinden zengin kan demektir. PRP tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma cildi ve saçı yenilemekte kullanılır.

Tedavi nasıl etkili olur?

PRP büyüme faktörleri ve besleyici proteinler içerir. Cilt ve saça verildiğinde bu maddeler cildin ve saçın canlanmasını ve yenilenmesini sağlar.

Tedavi kimlere yapılabilir?

Saç seyrelmesi ve incelmesi olan, erkek tipi saç dökülmesi (androjenik alopesi) olan kadın ve erkek hastalara uygulanabilir.

Ne kadar süre aralıklarla ve kaç seans uygulanır?

Tedavi 3-6 hafta aralıklarla ortalama 4-6 seans uygulanır. Uygulama 20 dk. sürer.

PRP ile saç nasıl yapılır?

PRP hazırlandıktan sonra minik iğneler yardımı ile saç diplerine verilir. Bazen de mikro iğneleme yöntemiyle birlikte uygulanır. Mikro iğneleme ile PRP yapılırken saç diplerine PRP sürülerek saç cildinden emilmesi sağlanır.

Ağrılı bir işlem midir?

Çok küçük iğnelerle uygulama yapılır. İşlemden önce anestezik solüsyonlar sürülür. İşlem sırasında acı çok az hissedilir.

Ne kadar süre sonra sonuç alınır?

PRP ile saç tedavisinden yanıtlar geç alınır. Saçlarda kalınlaşma ve seyrelmede azalma üçüncü tedaviden sonra ortaya çıkmaya başlar.

Ne kadar süre etkilidir?

Saç PRP 6-8 ay etkilidir. Genetik saç dökülmeleri tekrara yatkın olduğu için 4-6 ayda bir PRP’nin tekrar edilmesi gerekebilir.

PRP ile saç tedavisinin yan etkileri nelerdir?

PRP ile saç tedavisi sonrası genel olarak yan etki beklenmez. Kişinin kendi kanı olduğu için alerji yan etkisi beklenmez.

PRP ile saç tedavisi sonrası neler görülebilir?

PRP ile saç tedavisi sonrası ilk uygulamada yarım gün süren baş ağrısı olabilir. Bu sebeple ağrı kesici alınabilir. Ayrıca ilk uygulamada saç dökülmesi geçici olarak artabilir. Kısa süren bu durum sonrasında saç dökülmesi azalır.

PRP başka yöntemlerle bir arada kullanılabilir mi?

Saç PRP tedavisi saç mezoterapisi ile birlikte kullanılarak etkinliği artırılabilir.

Saç PRP tedavisinden sonra saçta görülen değişiklikler nelerdir?

Saç PRP tedavisinden sonra saçlarda kalınlaşma, seyrelmede düşüş, saç kalitesinde artış görülür.

PRP ile Saç tedavisi kimlere uygulanmaz?

PRP anne adaylarına, emziren annelere, cildinde enfeksiyon olanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara ve özellikle kanser hastalarına uygulanmaz.

 

Prp ile ilgili akademik kaynağa buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Hemen Ara