Hair Fit İstanbul'a Hoş Geldiniz.

  • Türkçe
  • İspanyolca
  • İngilizce

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi- 09:00 - 17:00
  İletişim : +90(538)214 68 86 - +1(352)300-2292

Saç PRP

Saç PRP (Plasma Rich Platet), hastanın kendi kanından bir miktar alınıp özel bir işlemden geçirilerek hücre olarak zengin plazmasının ayrıştırıldıktan sonra; hastanın iyileşmesi istenen bölgesine uygulanması işlemidir.

Nasıl Olur?

Platetlerin temel işlevi, kanın pıhtılaşmasını sağlayarak, içerdiği büyüme etkenleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Yeniden canlandırıcı ve yapıcı etkiler sağlar. Bu işlemde hastanın kendi kanı kullanıldığı için, herhangi bir tepkime ile karşılaşılması mümkün değildir.

Saç PRP Etkileri Nelerdir?

  • Saçları güçlendirerek dökülmelerini engeller.
  • Saç derisini daha parlak ve esnek hale getirir.
  • Operasyon sürecinde yahut dışında oluşan yara ve çatlak gibi hasarları yok etmek yahut en az indirir.
  • Çeşitli operasyonlar sonucu oluşan cilt sorunlarına karşı cildi hızla yapılandırır ve güçlendirir.
  • Ağrıları azaltmak amacıyla yapılır.

 

PRP ile Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günlük normal kabul edilen saç dökülmesi,  100-150 tel aralığındadır. Eğer sayı bundan daha çok ise saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır ve çözümü için bir profesyonelden yardım alınmalıdır. Bu açıdan PRP, saç tedavisinde doyurucu sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Burada fibroblast denilen kökleri besleyecek ve güçlendirecek olan bölüm ayrılır ve saç dökülmesi olan alana enjekte edilmektedir.

PRP metodu özellikle genetik dökülmelerde etkilidir. PRP ile saç tedavisi çoğunlukla 3-4 aylık bir zamanda tamamlanır. Bu tedavi 15 günlük periyotlarda 30 dakikalık zamanlarda uygulanmaktadır. Bu sıklıktaki tedavi sürecinin sonrasında senede bir defa uygulanması yeterli olacaktır.

 

PRP İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç köklerinin verici alandan elde edilmesi ve alıcı alandan transferi esnasında belirli bir süre geçmektedir. Bu geçen süre sırasında saç köklerinin kaybı söz konusu olabilmektedir. Alınan saç köklerini hayatta tutmak çok önemlidir. Bu amaçla elde edilen kökler soğutulmuş bir alanda ve özel hazırlanmış solüsyonlar içinde bekletilir.

Bekletme solüsyonlarının içine PRP ilave edilmesi veya saç köklerinin doğrudan PRP solüsyonu ile yıkanması faydalıdır ve etkisinin daha çabuk bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Ulaşılmak istenen etki saç köklerinin hayatta kalma süresinin arttırılması, yara iyileşmesinin hızlanması ve saç köklerinin saç üretmek üzere tetiklenmesi olarak açıklanabilir.

PRP’nin saç köklerinin uygulama zamanına katkısı dışında en önemli faydası anında saç ekimi zamanının desteğidir. Saç ekimi ardından saç köklerin kalıcılığını sağlamak öncelikli faydasıdır. PRP destekli FUE metotu işlenir. Saç ekimi ardından iyileşmeyi oldukça kısa bir zamanda tamamlamaya yardım etmektedir. Ve saç ekimi ardından yeni ekilen saç köklerini gençleştirir ve canlandırır.

 

PRP’nin Yan Etkileri Var mıdır?

PRP’de uygulanan hastanın kendi kanı olduğundan, alerjik tepkime veya enfeksiyon olasılığı  bulunmamaktadır. Vücuda alınan yabancı bir madde niteliği göstermediği için rahatlıkla uygulanabilir.

 

PRP Saç Ekimi

PRP’nin etkisi, uygulanan her hastada farklı şekilde gözlenebilir. PRP işlemi tamamıyla yardımcı bir metottur. PRP işleminin iyileşme sürecinde yalnızca yardımcı bir tedavi olduğu unutulmamalıdır .

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara