Hair Fit İstanbul'a Hoş Geldiniz.

  • Türkçe
  • İspanyolca
  • İngilizce

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi- 09:00 - 17:00
  İletişim : +90(538)214 68 86 - +1(352)300-2292

Fue Yöntemi İle Saç Ekimi

FUE Yöntemi İle Saç Ekimi

Saç ekimi; özel tekniklerle donör bölge denen bölgeden alınan sağlıklı saç köklerinin, saç olmayan alana transfer edilmesi işlemidir. Donör bölgeden alınan saç kökleri greft olarak tanımlanır. Saç ekiminde donör bölgeden greftlerin toplanması, kişinin saç yapısına göre farklı tekniklerle yapılır. Bu tekniklerden en çok tercih edilenlerden bir tanesi FUE (Follicular Unit Extraction) tekniğidir. Bu teknik, son sistem Safir Uçlu özel bir kalem kullanılarak yapılır. Kolay ve rahat uygulanması ve iz bırakmaması nedeniyle en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Safir FUE Tekniği Aşamaları

Saç ekimi için gerekli tıbbi kontroller sağlandıktan sonra, hastanın tedavi öncesi her açıdan fotoğrafları çekilerek, greftin alınacağı ve ekimin yapılacağı alanlar ile ön saç çizgisi (Ön kısma saç ekimi yapılacak ise) çizilerek saç ekimi yapılacak bölgenin değerlendirmesi yapılır. Ardından hastanın saçları 1 mm’den kısa olacak şekilde tıraş edilir. Donör saha belirlenerek lokal anestezi uygulanır. Saçların alınacağı bölgede herhangi bir kesi uygulanmadığı için, anestezi etkisi geçtikten sonra da acı hissedilmez. Hissedilebilecek tek acı, en fazla anestezi sırasında iğne yapılırken duyulabilir.

Ekilecek greftlerin alınması tamamlandıktan sonra, saç ekimi işlemine geçilir. Ekilecek alanın büyüklüğü ve greft sayısına göre; işlem yaklaşık 6-8 saatte tamamlanır. Uyuşturulma işlemi bölgesel olarak yapıldığından; hasta işlemi izleyebilir, ekibimizle sohbet edebilir ya da kısa bir yemek molası verebilir. İşlem tamamlandığında; saç köklerinin alındığı alan steril bir bandaj yardımıyla kapatılır.
Bu işlem için ilk 3 gün özellikle önem arz eder. İlk gün, saç ekiminin yapıldığı gündür. Hemen ertesi günü ise hastamızın mevcut durumunu kontrol için tekrar kliniğimizde ağırlarız. Bir sonraki gün ise; ilk yıkama işlemini gerçekleştirir ve hastamıza sonraki 8 gün boyunca yıkamayı nasıl yapacağını detaylı olarak anlatarak, gerekli ilaç ve solüsyonlarını veririz. Arzu eden hastalarımız, bu süre boyunca yıkama işlemi için kliniğimizden yardım alabilirler. 10 gün sonra, kabuklanmalar dökülerek bölgedeki iyileşme büyük bir oranda gözlenebilir.
Safir uçlu FUE tekniğinin en önemli avantajlarından biri de, saç ekimi sonrası iyileşme döneminin hasta için gayet konforlu şekilde atlatılmasını sağlamaktır. Ekim yapılan bölgede çarpmalara karşı dikkatli olunmalıdır. Ekimden sonraki 15 gün deniz, havuz gibi aktivitelerden kaçınılmalı ve güneşten korunmak için 1 ay şapka kullanılmalıdır.

İyileşme döneminde yeni ekilen saç kökleri 2-3 hafta gibi uzayıp, sonrasında dökülecektir. Şok dökülme de denilen bu süreç gayet normal olup; birkaç hafta içinde saçlar yeniden uzamaya başlar. Ön taraf 6-8 ay, tepe noktalar ise 8-12 ay içinde uzayarak doğal halini alır.
Saç ekimi doğru uygulanmadığında istenmeyen sonuçlara yol açabileceği için; saç ekimi konusunda deneyimli ve profesyonel klinikler tercih edilmelidir.

Hemen Ara