Hair Fit İstanbul'a Hoş Geldiniz.

  • Türkçe
  • İspanyolca
  • İngilizce

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi- 09:00 - 17:00
  İletişim : +90(538)214 68 86 - +1(352)300-2292

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Yüz ifadesine önemli bir katkı sağlayan kaşlarımız, çeşitli nedenlerle istediğimiz görüntüde olmayabilir. Günümüzde oldukça yaygın olan çeşitli kaş çizdirme teknikleri, doğallığı korumak isteyenler için gereken çözümü vermez. Kaşı yoğun hacimli göstermeyi amaçlayan bu teknikler, çizme yönteminden ötürü daha yoğun acı hissettirirken; yapıldıktan sonra karşılaşılabilecek renk farklılıkları, yanlış çizimler ve birkaç yılda bir tekrarlanma zorunlulukları ile tercih nedeni olmaktan çıkar.

Ekime engel teşkil edecek herhangi bir durum yoksa, diğer bölge ekimlerinde olduğu gibi FUE ekim  tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Donör alandan alınan greftler, ekim yapılacak alanda önceden açılan kaş alanlarına yerleştirilmesidir.

Kaş ekimi; alan olarak çok küçük görünse de, büyük titizlikle çalışılması gereken bir bölgedir. Ekim işlemini uygulamadan önce yapılan muayenede hastaya uygun ve arzu ettiği bir kaş modelini belirlenir. Seçilen model için gereken greft sayısı  belirlenir ve hastanın ense bölgesinden greft alımı yapılır. Ekim işlemi ortalama 2 saat içinde tamamlanmış olur.

Yaklaşık 2 hafta içinde kabuklanmalar sona erer. Diğer ekimlerde olduğu gibi, ekim sonrası iyileşme sürecinde şok dökülmeler görülebilir. Yine aynı şekilde ekilen kılların uzaması da 3. ay itibariyle başlar. Ekimler hassas işlemler olduğundan, iyileşme sürecinde dikkatle korunmalıdır. Tüm köklerden kaş çıkması, ortalama 6 ayı bulacaktır.

Hemen Ara