Hair Fit İstanbul'a Hoş Geldiniz.

  • Türkçe
  • İspanyolca
  • İngilizce

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi- 09:00 - 17:00
  İletişim : +90(538)214 68 86 - +1(352)300-2292

DHI Yöntemi İle Saç Ekimi

DHI Yöntemi İle Saç Ekimi

DHI Saç ekimi (Direct Hair Implant) işlemi; kesi, iz ve dikiş olmaması bakımından en çok tercih edilen bir yöntemdir. Choi adında özel bir kalem yardımıyla alınan saç köklerinin tek tek ve olabildiğince sık şekilde yerleştirilmesidir. Bu sayede daha doğal görünümlü, başarılı sonuçlara ulaşmak mümkündür. En önemli özelliği, alınan greftlerin ekileceği bölge için kesi açmaya gerek kalmadan, özel kalemi aracılığıyla ekimin yapılmasıdır. Böylece ekim yapılacak bölgeye kanal açılmaması avantajıyla ekilebilecek kök sayısı da artar.

DHI Choi PenTekniği Aşamaları

Bu işlem için öncelikle son teknoloji cihazlar yardımıyla saç analizinizin yapılması; saç telinin yapısı, yoğunluğu, saçınızdaki keratin oranı gibi unsurların detaylı olarak incelenmesi gerekir. Size uygun olan saç ekim tekniğine karar verildikten sonra, uygun teknik DHI ise, donör alınacak alanın yoğunluğu ve greft adedi hesaplanır.

İşlem öncesi saç belirli bir uzunlukta kesilir ve sakal hizasından başlayarak ön saç çizgisi belirlenir. Donör bölge en yeni lokal anestezi metodu olan sedasyon ile uyuşturulur.

Donör bölgeden alınan greftler, özel bir cihaz yardımıyla dikkatlice toplanır ve özel bir koruyucu solüsyon içinde ekime hazırlanmak üzere bekletilir.

Saç ekiminin yapılacağı bölge sedasyon ile uyuşturulduktan sonra; işleme ön saç çizgisinden başlayarak, implanter kalem yardımıyla tek tek ekim gerçekleştirilir. Ekimden önce o bölgeye diğer tekniklerde olduğu gibi kesi yapılmadığından, işlem sırasında daha az kanama olur ve daha kolay iyileşir.

Ekim işleminden 5-6 gün sonra kabuklanmalar başlar. Kabuklanmaların dökülmesi yaklaşık 20 gün içinde gerçekleşir. Kabuklanma ve yerleştirilen saçların dökülmesinin ardından, 3 ay içinde yeni saçlar çıkmaya başlar. Tüm sürecin tamamlanması ise, ortalama 1 sene içinde gerçekleşmiş olur.

Kesi yapılmadığı için, enfeksiyon oluşması çok daha düşük ihtimaldir. Saç ekimi kalemle yapıldığı için, daha sık ve doğal bir görüntü elde edilir. Alınan greftler doku ile alınıp yerleştirildiği için, çok daha kısa zamanda saçların büyüme ve gelişme evreleri gerçekleşir.

Hemen Ara