Hair Fit İstanbul'a Hoş Geldiniz.

  • Türkçe
  • İspanyolca
  • İngilizce

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi- 09:00 - 17:00
  İletişim : +90(538)214 68 86 - +1(352)300-2292

Sakal Ekimi

Sakal – Bıyık – Favori Ekimi

Sakal Ekimi Erkekler arasında son yılların en favori aksesuarı olan sakal bırakma; bazı erkeklerde yeterince yoğunluk olmaması nedeniyle, istenilen sonucu vermeyebilir. Yeterli sıklıkta sakal olmaması, günümüz gelişen tıp teknolojilerinde bir sorun olmaktan çıkmıştır.

Bu anlamda estetik açıdan görünümünü daha cazip hale getirmek isteyen hastalarımızı sakal ekimi ile de istedikleri görüntüye ulaştırma şansına sahibiz.

FUE tekniği ile aynı mantık ve aşamalara sahip olan sakal ekiminde de; sakal ekimi için uygunluğunuz belirlendikten sonra, sakal ekilecek bölgenin çizimi yapılır. Donör bölge lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra greftler alınır ve ekim yapılacak bölgeye sakalın sık olduğu bölümdeki miktarda ekim yapılır. Sakal ekiminde dikkat edilmesi gereken nokta, bölgedeki diğer kıllarla aynı yönde ve aynı açıda ekim yapılması gerektiğidir.

İşlem sonrasında kızarma ve kabuklanma olması doğal bir süreçtir. Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal ve bıyık, 15. günden sonra dökülmeye başlar. Uzayan kıllar makasla kısaltılabilir. Dökülmeler, diğer işlemlerde olduğu gibi doğal bir süreçtir ve yaklaşık 3 ay kadar sonra yeni sakallar uzamaya başlar.

İyileşme süreci devam ederken, ilk tıraş için 2-3 ay beklenmelidir. Diğer ekim süreçlerinde olduğu gibi, şok dökülmelerin ardından yaklaşık 1 yıl içinde süreç tamamlanmış olur.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara